Мова : Українська
BIOEKOPROM Contact Details:
Main address: Ул. Серегина, 17 36008 Украина, г. Полтава ,
Tel:+38(099)738-67-98, +38(097)390-42-35, , E-mail: bioekoprom@gmail.com

Передзвоніть менi

Категорія

Організація виробництва брикетів із соломи - 10.12.2015

Організація виробництва брикетів із соломи

Опис продукції

Брикети отримують в результаті пресування ударним пресом, сухий і подрібненої соломи; це вироби циліндричної форми, які становлять високоякісне біопаливо. Брикети - це глибоко перероблений і екологічно чистий вид палива. Запропоновані брикети мають наступні характеристики - щільність 1100 кг / куб.м, вологість: 6%, теплотворна здатність: 3810 кКал / кг, зольність: 6%. Для порівняння: при згорянні брикетів із соломи виділяється в 1,5 рази більше тепла, ніж у деревини. Таким чином, брикети солом'яні - легко відновлювана енергія, що не вимагає великих фінансових витрат, у тому числі при зберіганні, мають великий діапазон застосування. Як побічний продукт виробництва зерна, солома є відносно дешевим видом палива в порівнянні з традиційними видами (газом, вугіллям, мазутом). Важливо відзначити, що солома екологічно нейтральна, оскільки не збільшує вміст парникових газів в атмосфері.

Переваги паливних брикетів

низька вартість виробництва і ціна продажу
відпрацьована технологія виробництва
екологічно чистий продукт
хороша теплотворна здатність, порівнянна з теплотворностью кам'яного вугілля
невисока зольність
возобновляемость джерела
безвідходність
висока конкурентоспроможність у порівнянні з замісної продукцією
відсутність «світових цін» та їх впливу на внутрішню ціну брикетів
Короткий опис ринку

Більшість країн світу переходять на поновлювані джерела енергії, тому спостерігається активне постійне зростання попиту на брикети на світовому ринку.

Паливні брикети виробляють Австрія, Бельгія, Франція, Нідерланди. У традиційних лідерах Данія та Швеція. Сьогодні у світі випускають 8-10 мільйонів тонн солом'яних брикетів. Однак, за прогнозами експертів до 2013-2014 рр. загальний обсяг виробництва досягне 20 млн. тонн. В 2020 р тільки Європа буде споживати 80 млн. Тонн брикетів із соломи.

Вважається, що на тонну зібраного зерна припадає приблизно тонна соломи. Щорічно в Україні, залежно від погодних умов і врожаю, проводиться від 45 до 70 млн т соломи. В основному її або заорюють в землю, або, незважаючи на заборону і штрафи, спалюють безпосередньо в полі, знищуючи гумус. Як наслідок, втрачаються цінні ресурси, які можуть стати джерелом для виробництва брикетів.

В даний час спостерігається збільшення попиту на брикети, тому в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України вважають, що Україна може доповнити нафтовий і газовий імпорт виробництвом власного біопалива. Необхідні передумови для цього є: наша країна має запаси рослинної біомаси, яка практично не використовується. У справу йде лише чверть того, що годиться для переробки.

Якісні, теплотворні здатності брикетів із соломи приблизно однакові, проте вартість вихідної сировини (соломи) для виробництва 1 тонни паливних брикетів значно дешевше. Такі брикети в нашій країні виробляють Агрохолдинг KSG Agro (Кривий Ріг), «Вин-Пеллета» в смт. Турбів (Вінницька область), а також підприємства інших областей - Полтавської, Київської, Сумської.

Проектом пропонується впровадження лінії по виробництву солом'яних брикетів на фермерських підприємствах, яка дозволить виробляти продукцію, що має попит на внутрішньому і зовнішньому ринках.

За даними Українського біопаливного порталу покупцями солом'яних брикетів є підприємства 17 країн світу, серед яких Німеччина, Польща, Боснія. Імпорт також виробляється підприємствами Австрії, Голландії, Греції, Італії, Латвії, Лівії, Литви, Люксембургу, Молдови, Росії, США, Туреччини, Франції, Швейцарії та Естонії. Статистика імпорту свідчить про те, що саме в цих країнах зосереджено найбільше число імпортерів солом'яних брикетів українського виробництва. Це обумовлено територіальною близькістю країн-імпортерів до України, розвиненою мережею транспортного сполучення, а також високим рівнем попиту на біопаливо в даних країнах.

Опис проблеми
У зв'язку з нестачею енергоресурсів в Україні, необхідно налагодити виробництво альтернативного джерела енергії з конкурентною ціною і високу теплотворність.

Використання поновлюваного джерела енергії - солом'яних брикетів, дозволить зменшити викиди забруднюючих речовин в атмосферу, тим самим поліпшити її якість. Технологія виробництва брикетів дозволяє вирішувати проблеми утилізації незатребуваних відходів і виробляти високоефективне екологічно чисте паливо з поновлюваних джерел сировини, а також отримувати чималий прибуток.


Короткий опис рішення

У зв'язку з відсутністю кормової цінності для сільськогосподарської худоби, запаси соломи, придатні для виробництва брикетів, - знищуються.

Тому, впровадження лінії по виробництву солом'яних брикетів планується здійснювати на фермерських підприємствах, що мають сировину в достатніх кількостях. Крім цього, на підприємствах такого роду є достатня кількість місця для розміщення установки, зберігання сировини та продукції, а також робочої сили.

Переваги бізнес-проекту і ринкові можливості

Передумови очікуваного успіху реалізації проекту з виробництва брикетів:

розвиток альтернативної енергетики
стабільний ринок продажів брикетів з тенденцією зростання
низька собівартість виробництва паливних брикетів щодо аналогів з деревної сировини
використання дешевого місцевої сировини - соломи
використання відходів рослинництва в якості сировини
зручне розташування виробництва
необмежений ринок сировини
Розташування виробництва в оптимальній природно-кліматичній зоні
наявність всієї необхідної інфраструктури для виробництва
розширення сфери діяльності підприємства при впровадженні даної технології
Використання брикетів можливо за наступними напрямками:

Як альтернативне джерело теплової енергії
Брикети використовують спільно з вугіллям в котельнях і ТЕЦ широкого діапазону потужності - від камінів і котлів у приватних будинках до ТЕЦ потужністю більше 500 МВт, які витрачають 450 тис. Тонн брикетів на рік.

В якості наповнювачів і абсорбентів
Основними споживачами продукції будуть:

торгові компанії України
приватні споживачі і населення України
муніципальні підприємства, що не мають природного газу
У покупців паливних брикетів якихось особливостей в перевазі не є, так як їх спосіб транспортування, зберігання не відрізняються.

Попередній прогноз продажів:

Сильні сторони:

конкурентні переваги за вартістю і якістю продукції
забезпеченість основною сировиною (солома) місцевої сировинної бази
екологічність
Слабкі сторони:

високі капіталовкладення
можливий зсув планів з будівництва лінії
Можливості:

наявність зовнішнього попиту на брикети
підтримка проекту на регіональному рівні
наявність загальнодержавних програм, спрямованих на розвиток альтернативної енергетики
високі ціни на викопні види палива з перспективою подальшого зростання
відсутність систем газопостачання у ряді районів України
Загрози:

конкуренція з боку іноземних і українських виробників брикетів
ризик епізодичного зниження обсягів споживання паливних брикетів в результаті аварій на підприємствах - споживачах
фактор сезонного споживання
загроза втрат сировини при неправильному зберіганні
Фінансовий план:

Аналіз показав, що ціна на ринку збуту паливних брикетів із соломи, коливається від 1200 грн. до 1600 грн. за тонну в залежності від сезону.

Обладнання:

Група компаній ГК БІОЕКОПРОМ пропонує універсальне устаткування яке може виробляти як паливні брикети, так і пелет з соломи на одному прес-грануляторі «Wektor BT60». Висока європейська якість дозволяє працювати обладнанню 360 днів у році 24 години на добу, що забезпечує високу рентабельність виробництва і надійність бізнесу.

На сьогоднішній день компанія ГК БІОЕКОПРОМ поставляє комплектуючі навіть у зону бойових дій Донецькій і Луганській області, де виробники біопалива дуже потребують якісного обладнання та витратних матеріалів до них, які в результаті забезпечують місцеві підприємства та населення дешевим енергетичним ресурсом, і це вихід від газової залежності.

Наші партнери